אתה נמצא ב: מדור - > השמינייה
 
 

השמינייה

ברוכים הבאים לעולם שכולו מסתורין, חוכמה, תככים, גבורה, חברות ואהבה. דף הבית הראשון שלי וביגו שחים להכיר לכם את תכנית השמינייה, שעשתה היסטוריה בישראל ועוררה גל מעריצים שלא נודע כמותו. כאן תקראו כל מה שחשוב לדעת על הסדרה המצליחה וגיבוריה, תצפו בקטעים נבחרים מתוך תכנית הילדים והנוער ותיהנו מתמונות נפלאות של החברים. התכוננו, זו תהיה חוויה נפלאה!

ההיסטריה סביב תכנית הילדים והנוער "השמינייה" התחילה בשנת 2005 מיד כשעלתה התכנית לשידור בערוץ הילדים. לאחר 3 עונות מוצלחות ירדה התכנית מלוח השידורים, ולאחר לחץ עצום מצד המעריצים – חזרה התכנית לעונה רביעית השנה, ב- 2013. התכנית גרפה שבחים ופרסים כשהעיקריים הם: פרס האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2006 ולשנת 2007.

התכנית עוקבת אחר שמונה חברים מחוננים ומבריקים במיוחד, שנבחרו להשתתף בפרויקט ממשלתי סודי לחקר האנרגיה. בתכנית אנו מגלים מהם האתגרים העומדים בפני החבורה, צופים בעימותים הפורצים ביניהם ורואים כיצד אהבות נרקמות בין חברי הקבוצה.

תקציר העונה הראשונה:

איה וניני דביר הם תאומים בני עשר שאביהם החוקר החליט לבצע בהם ניסוי ולהאיץ את התבגרותם. באמצעות מכונת ה"טורבו טיים" הם הופכים בן רגע לבני 15. לאחר שהתבגרו מקים אביהם את פרויקט השמינייה ומשלב את ילדיו ו-6 מחוננים נוספים בכיתת לימוד זו. מבחוץ זאת נראית כיתת לימוד רגילה, אך על חברי "השמינייה" עוברות חוויות מיוחדות.

לאחר שלילי, אימם של איה וניני וחוקר נוסף בשם רוברטו מגלים על קיומו של פרויקט השמינייה הם מנסים להכשיל אותו בכל דרך. העונה הראשונה למעשה עוסקת בניסיונות שלהם להכשיל את השמינייה ובמאמצי ההישרדות של חברי הקבוצהץ

תקציר העונה השנייה:

לאחר שמתגלה פרויקט השמינייה עומדים מקימיו לדין, אך ראש הממשלה חס על נפשם ומחליט להמשיך בפרויקט וללמוד את סוד כוחם של חברי השמינייה. בעונה זו אנו עדים לטרגדיה, כאשר מטוס עליו הייתה איה מתרסק, ולאחר מכן מגלים חברי השמינייה כי איה לא נהרגה בהתרסקות, אלא נחטפה על ידי עוזרו של ראש הממשלה, שבעצם הינו חבר בכת הרסנית בשם סקורפיו", שדוגלת בחיי נצח ומנסה להשתלט על העולם באמצעות גלי הלמדא, אותם מכילים חברי השמינייה. בסוף העונה אנו רואים כי חברי השמינייה נחטפים ונכלאים, אך מצליחים לצאת לחופשי ואף להביא למאסרם של חברי הכת.

תקציר העונה השלישית:

חברי השמינייה, מלבד איה שטרם שוחררה מידי חוטפיה, מצטרפים לארגון משטרתי סודי בשם "המועצה", בפיקוח דודתם של איה וניני – אלכס (אחות של אמם). החבורה מנסה להגן על גן הקריפטון שבעזרת אנרגיית הלמדא מסוגל לייצר אדם מושלם. במהלך ניסיונם לשמור על הגן הם נתקלים במכשולים רבים, וירוס קטלני ואפילו מסתבכים בפרשיית רצח. בסוף העונה נמחקים גלי הלמדא ממוחותיהם של חברי השמינייה וכך גם זיכרונותיהם, אך אל דאגה, בפרק הסיום אנו מגלים כי האהבות הגדולות שחוו חברי השמינייה לא נעלמו לעד, והם ישובו לפרוח בעונה הרביעית.

תקציר העונה הרביעית:

בעונה זו אנו פוגשים את חברי השמינייה כשבע שנים לאחר סיום העונה הקודמת, משמע הם בני 22. חברי השמינייה אינם זוכרים אחד את השני, אך מידע מסתורי שמתגלגל לידיהם גורם להם להתחיל לחפש רמזים ובסופו של דבר – לפגוש בשנית אחד את השני. לנוכח איום גורלי על קיומו של העולם וללא הכוחות המיוחדים שהיו להם, מנסים חברי השמינייה לעשות כל שביכולתם בכדי להציל את העולם. כך הם חוברים לחבורה צעירה "השמינייה – הדור הבא" והופכים למדריכים שלהם, וליד המכוונת אותם. באמצעות ההדרכה שלהם מנסים חברי השמינייה החדשים להציל את העולם. העונה הרביעית עוקבת אחר מאמציהם להציל את העולם מאסון, ולמצות את האהבה והחברות ביניהם.

חברי השמינייה המקורית:

ניני (יונתן) דביר- המוח של השמינייה, אלוף שח-מט, הבן של עמוס ולילי. בעונה הרביעית עובד כמלצר.

איה (מאיה) דביר - בעלת זיכרון צילומי, הבת של עמוס ולילי, פרשה מהשמינייה בעונה 3 וחזרה בעונה 4. בעונה הרביעית מספרים כי מלפני כמה שנים התעלפה משום בדידות שכנראה קשורה לשמינייה, איה מאז מחיקת הזיכרון משוגעת וניני שומר אליה.

אדם הלוי- מומחה בשפות, הבן של אבנר, נרצח בעונה הרביעית ע"י אבשלום.

נטשה סגוביה - ציירת. בעונה הרביעית עובדת כמורה לציור בבית ספר תיכון. הראשונה שהאמינה בכל הסיפור על השמינייה.

רוני מלכי - מתמטיקאית מחוננת. בעונה הרביעית עובדת כעורכת דין. היחידה שלא משתפת פעולה עם השמינייה המאוחדת.

אבי מוסקוביץ' – האקר, מומחה במחשבים. בעונה הרביעית מסופר כי במהלך השנים המציא סטארט-אפ למחשבים וכיום הוא מיליונר משועמם.

מיקה שקד - בעלת שמיעה אבסולוטית ונגנית פסנתר. בעונה הרביעית מנהלת באולינג שהוא גם נקודת המפגש של השמינייה.

דורי פיינגולד - בעל צד טכני, מומחה באלקטרוניקה. בעונה הרביעית עובד כרופא.

ניצן רומנו- בעלת כוח פיזי. בעונה הרביעית מסופר כי אבשלום מצא אותה ולקח אותה לעבוד אצלו.

 

חברי השמינייה החדשים:

ירון דביר - בנם של דדי ודגנית. אחיה התאום של תמר, ואחיהם של ניני, איה ובן-בן. מצטרף לחבורה אחרי כול השישה האחרים יחד עם אחותו.

תמר דביר - בתם של דדי ודגנית. אחותו התאומה של ירון, ואחותם של איה, ניני, ובן בן. מצטרפת לכול השישה האחרים יחד עם אחיה.

רפאל אשורי - ספורטאי טוב לב, מסתיר חולשה גדולה. מאוהב בגילי. בעל חושים מפותחים.

ליאה קדרון - הצד המצחיק של החבורה.

דניס גלר - ה"אאוטסיידר" השתקן, שישנה את כללי המשחק. מגיע קצת אחרי שכבר כל שאר החמישיה מגובשת.

הגר ששון - מלכת הכיתה, מסתירה צד אפל. מפונקת וצפונית. מאוהבת ברפאל. בעלת נבואות פתאומיות.

יותם וויץ - חנון. יגלה בעצמו כוחות שלא האמין שקיימים. בעל יכולות רפואיות.

גילי פורת - טובת לב ומאוהבת ברפאל. יש לה יכולת להיות בלתי נראית.

 

הספרים שיצאו בעקבות הצלחת הסדרה:

4 ספרים יצאו בעקבות פופולאריות הסדרה. הנה סקירה קצרה של העלילה בכל אחד מהם:

השמינייה ותעלומת המסכה הבורמזית – הספר הראשון עוקב אחר מסעם של השמינייה להציל מסכה מיוחדת בעלת כוחות כישוף. במהלך העלילה מנסים חברי השמינייה למנוע מהמסכה ליפול לידי כוחות אפלים.

השמינייה בעקבות הקרדינל המוזהב – חברי השמינייה נחטפים ומובאים לאיטליה שם נוכל מנסה להשתמש בחברי השמינייה בכדי לחטוף את הקרדינל המוזהב בוונציה ולהפוך לאדם העשיר בתבל.

השמינייה ומזימת ליל הסמוראים – חברי השמינייה עומדים בפני אתגר גדול: עליהם להרוס את מזימתו של טרוריסט יפני רשע, מנהיג צבא הסמוראים, שמנסה לפגוע באזרחים ישראלים ולהשמיד את ירושלים בעזרת נשק גרעיני רב עוצמה.

השמינייה - לא נפגשנו מעולם  - בספר האחרון בסדרה אנו פוגשים בחברי השמינייה לאחר מחיקת הזיכרון שנעשתה להם, ועוקבים אחר הניסיון של אדם, חבר השמינייה היחידי שהצליח לחמוק ממחיקת הזיכרון, להחזיק את הזיכרון לחברי השמינייה, לאחד אותם מחדש ולגרום להם להצילו מידי אדם מסתורי העוקב אחרי אדם.

סרטוני השמינייה:

הצצה לעונה הראשונה

הצצה לעונה השנייה

הצצה לעונה השלישית

הצצה לעונה הרביעית

הדיווח המרגש על חזרת השמינייה לעונה רביעית

סרטון של השמינייה מתוך הפסטיגל

אוהבים את השמינייה? רוצים קטעים חמים מהסדרה המצליחה? בקרו אותנו ב"דף הבית הראשון שלי" שם תמצאו את כל העדכונים החדשים על תכנית הילדים והנוער, תמצאו תמונות מדליקות של כוכבי "השמינייה", סרטונים המציגים קטעים נבחרים מהסדרה ועוד. 

השמינייה 1

 

 

 


 
 

 
 
תגיות
 
השמינייה

 
 
סרגל טקסט לקטגוריות: משחקים | עולם אתרים | עולמות וירטואלים | סרטים והצגות | המגזין | TV | מדורים | סרטונים
 
השירות מורשה על ידי תפוז אנשים בע"מ לפי רישיון